Povolené přečerpání u mBank – zajímavý typ úvěru

Když mluvíme o úvěrových produktech, nemusíme mít na mysli jenom běžné půjčky. Existuje i řada dalších variant, jako je třeba povolené přečerpání. To nabídne mBank a my se podíváme, komu. Povolené přečerpání bychom mohli charakterizovat jako možnost, jít v rámci našeho běžného účtu do minusu. Díky tomu nemusíme sledovat náš zůstatek, ale můžeme v případě potřeby klesnout i pod něho. A to bez sankcí, jelikož to jediné, co bude aplikováno, je standardní úroková sazba. Je tedy jasné, že tento úvěrový produkt může být hodně využívaný.

Jaké výhody má povolené přečerpání od mBank?

Nejprve s pojďme podívat na několik výhod, které se k této možnosti přímo vážou. Tou hlavní výhodou je určitě využitelnost. Je jedno, na co chcete dané peníze takto získané využít, jelikož v tom nás mBank rozhodně nebude nijak omezovat. Stejně tak se není třeba bát ani toho, jak peníze vybrat. Můžeme je třeba prostřednictvím karty vybrat z bankomatu, stejně jako není problém prostřednictvím karty také platit v obchodech. Výhodou kontokorentu je ale i to, že můžete peníze vybrat všechny, stejně jako ho využít jenom jako finanční rezervu a následně je čerpat postupně. I to je samozřejmě možné.

Kolik peněz nám mBank.cz může nabídnout?

Nyní se podívejme na další důležitou věc, kterou není nic jiného, než charakteristika. Na mysli máme to, kolik vlastně nám může banka nabídnout peněz. Na mBank.cz je uvedeno, že nejnižší částkou je 5 000 Kč, zatímco tou nejvyšší je poměrně příjemná suma 300 000 korun českých. Jistotou je také to, že samotné otevření, ale i vedení je zcela zdarma. A žádost? Tu stačí uskutečnit jenom jednou, jelikož platí neustále a tak následně už stačí jenom jediné – máte možnost si peníze kdykoliv vybrat a kdykoliv tak snížit zůstatek vašeho účtu do minusu. A splátky? Ty hradíte, jak se to konkrétně hodí vám samotným.