Místo klasického úvěru nabídne Fio banka kontokorent

Podíváme-li se na nabídky jednotlivých bank na našem trhu, tak většina z nich nabídne běžnou půjčku. Fio banka však jde zcela jinou cestou. Ta místo této půjčky nabídne oblíbený kontokorent. Co vlastně kontokorentní úvěr je? Jedná se o možnost, jak můžeme jít v rámci našeho účtu do minusu. To znamená, že získáme schválený finanční limit, který můžeme vybrat nad rámec našich konkrétních úspor. Díky tomu není problémem, pokud se dostaneme právě na minusové hodnoty. Daná částka, kterou takto vyčerpáme, je následně spojena s úrokovou sazbou, která už je běžná, jako v případě standardních úvěrů, jako nabízejí ostatní banky.

Jaké parametry Fio banka u kontokorentu nabídne?

Jelikož je kontokorent alternativou běžné půjčky, je třeba říci, že jeho podmínky a parametry jsou skutečně velmi podobné. To nejdůležitější, co by nás mělo zajímat, je jistě výše částky, kterou lze využít. Nejnižší možnou sumou je 5 000 Kč, zatímco tou nejvyšší zajímavá částka, která činí 1 500 000 korun českých. Samozřejmostí je, že v případě potřeby je možnost získat alternativu úvěru v eurech. Fio banka nám také umožní čerpat peníze na cokoliv. Kontokorent je tedy stejně jako řada půjček neúčelovým produktem, který můžeme využít opravdu na cokoliv – bez omezování a bez jakéhokoliv dokládání.

U Fio si můžete vybrat ze tří tarifů

Potěšující zprávou je určitě to, že nám banka nabídne možnost zvolit si hned ze tří tarifů, které jsou k dispozici. Ty se liší hlavně tím, zda chceme pouze finanční rezervu, zda hledáme peníze jako alternativu běžné půjčky, nebo zda budeme obě tyto možnosti kombinovat. Na základě toho nabídne Fio rozdílné úrokové sazby, stejně jako poplatky za první využití. Co s danými úroky samozřejmě souvisí, to je informace spojená s tím, že úrok platíme jenom z té částky, kterou vyčerpáme. Nikoliv z celé sumy, kterou máme pouze předschválenou a kterou tak využívat ani nemusíme.